Kıbrıs’ı ve Lefkoşa’yı Harmancı’dan dinlediler

“Bozan Oratoryosu” seyirciyle buluşuyor
4 Nisan 2016
5 Nisan 2016

Kıbrıs’ı ve Lefkoşa’yı Harmancı’dan dinlediler

Kıbrıs’ı ve Lefkoşa’yı Harmancı’dan dinlediler

Yabancı ülkelerin politik ve kültürel durumları ile ilgilenen ve bilgi toplayan bir kuruluş olan Almanya’nın Auslandsgesellschaft Derneği, Kuzey Kıbrıs’taki ziyaretlerini sürdürüyor.

Daha önce 2 kez Güney Kıbrıs’ı ziyaret eden dernek üyeleri, bu kez geldikleri Kuzey Kıbrıs’ta hem turistik mekanları geziyor, hem de ülkemizdeki siyasilerden bilgiler alıyor.

ALMAN 2

 

Tarihi yapıları ve kültürel değerlere vurgu yapıldı

Auslandsgesellschaft Derneği bu kapsamda, yönetim kurulu üyesi Hans Pröpper öncülüğünde Lefkoşa Türk Belediyesi’ni (LTB) ziyaret ederek, Başkan Mehmet Harmancı ile bir araya geldi.
LTB Mimar Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda düzenlenen sohbet toplantısında Başkan Mehmet Harmancı dernek üyelerine Kuzey Kıbrıs’ın ve Lefkoşa’nın tarihi yapıları ve kültürel değerlerini aktardı.

ALMAN 1

Harmancı, Kıbrıs’ın siyasal tarihini şeffaf şekilde aktardı

Harmancı devamında Lüzinyanlar döneminden günümüze Kıbrıs’ın ilerlediği tarihsel yolu paylaşırken, özelikle İngiliz yönetimi, devamında oluşturulan Kıbrıs Cumhuriyeti, sonrasındaki toplumsal çatışmalar, 1974 harekatı, Kıbrıs Türk Federe devleti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilan ediliş süreci ve sürdürülen Kıbrıs müzakerelerini  detayları ile aktardı.
Harmancı, 2004 yılındaki Annan Planı ve referandum süreçlerine de değinerek, dernek üyelerini bu yönde de bilgilendirdi.
Harmancı son olarak Cumhurbaşkanı Sn. Mustafa Akıncı’nın göreve gelmesi ile Kıbrıs müzakerelerinde oluşan olumlu atmosferin kaybedilmemesi gereken bir süreç olduğuna vurgu yaparak mümkün olan en kısa zaman içerisinde çözüme ulaşma yönünde liderlere destek verdiklerini de belirtti.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi