Kanalizasyon şebekesine yasa dışı septik su deşarj edildiği tespit edildi

“Uzlaştırıcı olacağız”
14 Haziran 2016
Başkentte haşere mücadelesinde sona gelindi
15 Haziran 2016

Kanalizasyon şebekesine yasa dışı septik su deşarj edildiği tespit edildi

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Zabıta ekipleri, 185 şikayet hattına gelen  ihbar üzerine  yaptıkları araştırmada kanalizasyon şebekesine septik (atık) su deşarj (Boşaltım) edildiğini tespit etti. Hüsnü Mustafa Sokak’ta (İçişleri Bakanlığı arkası) gerçekleştirilen yasa dışı işlemi görüntüleyen LTB ekipleri konu ile ilgili edindikleri bilgileri Çevre Dairesine iletti. Yasal yetkilerini kullanan LTB yetkilileri işlemi gerçekleştiren firmaya uyarıda bulunarak Çevre Dairesi’nden de ceza yazılmasını talep etti.

 LTB uyarıda bulundu

LTB Kanalizasyon Şubesi yetkilileri, duyarlı bölge sakinleri tarafından  LTB  185 Şikayet Hattı’na iletilen konu hakkında, septik sularının kanalizasyon şebekesine deşarj edilmesinin yasa dışı olduğunun altını çizdi. Yetkililer bu tür yasa dışı işlemlerin kanalizasyon şebekesinde  koku ve tıkanıklık  yaptığını belirterek firmaları yasal uygulamaları yapması konusunda uyardı.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi