fbpx
Merkez Lefkoşa’daki LBO Oda Orkestrası Konseri büyük ilgi gördü
26 Ağustos 2021
“Delirenler” oyunu Asya bebek için oynanacak
28 Ağustos 2021

Herkes Asya bebek için spor yaptı

 

Paylaşma ve dayanışma ruhunun her daim var olduğu başkent Lefkoşa, bu kez Asya bebek için el ele verdi. Asya bebeğe hep beraber umut olmak için Lefkoşa Türk Belediyesi organizasyonunda SMA Tip-1 hastası bebek için Merkez Lefkoşa’da spor etkinliği yapıldı. “Bu Kez Asya’mız için Spor Yapıyoruz” etkinliğine Lefkoşa’da faaliyet gösteren birçokspor salonu saat 17.00’den 22.00’a kadar farklı aktiviteler gerçekleştirdi. Tüm gelirin Asya bebeğin tedavisinde kullanılacak etkinlik boyunca yurttaşlar 50 TL olan Mavi Kelebek stikeri alarak hem Asya bebeğin tedavisine katkıda bulundular hem de çeşitli sporları izleyerek ve katılarak keyifli bir Ağustos akşamı yaşadılar.
Katılımcıların Asya bebeğe umut olmak için DJ eşliğinde yaptığı spor etkinliğine Başkan Harmancı da katıldı. Spnning, pilates, yoga, dans ve kangoo jumps aktiviteleri ile oldukça hareketli bir güne ev sahipliği yapan Merkez Lefkoşa’da bu kez Asya bebek için hoplandı,  zıplandı, dans edildi. Etkinlikte Hazal Sokullu Dans Ekibi, Dans & Cimanstik Show, Cimanstik Show,  Arshiya Yoga Life Center, Ness Club, Ace Fitness, Dance Show, Power Fit, Vip Sport, Ateam Spor, Sbox, Yaren Kızılşahin, Guralpfit, Fitstop, Dup Fintess, Yogakio, Sera Fitness  ile Cranberries spor salonları birçok farklı spor aktivitesi gerçekleştirerek bu bağış organizasyonuna önemli bir katkı sağladı.  Gece sonunda yapılan çekiliş ile de iki kişi Edip Elektronik’ten yürüyüş bandı kazandı.

Başkan Harmancı: “Asya bebeğe umut olması için yaptığımız bu etkinliğe gönüllü katkı koyan herkese teşekkürler”
Etkinlikte konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Ekim ayında yapmayı düşündükleri etkinliği öne alarak Asya bebeğe umut olmak istediklerini kaydederek bu etkinliğin gerçekleşmesindeki katkıları için İstanbul’da başarılı işler yapan Sami Hamidi, gönüllü katkı koyan spor salonları, organizasyon ekibine ve stand açan kişilere teşekkür etti. Harmancı, “Bu spor etkinliği Asya bebeğe bir umut olmak için yapıldı. Herkes gönüllü olarak katkı koydu. İyi ki varsınız, iyi ki umutlarımızı canlı tutuyorsunuz ve Asya’mıza umut oluyorsunuz.” dedi.

Hamidi: “Böylesi anlamlı bir organizasyonun içinde olmaktan mutluluk duydum”
Sami Hamidi de 5 yıl önce İstanbul’da yaşamaya başlamasına rağmen bir tarafının hep Kıbrıs’ta olduğunu ve Asya bebeğe katkı için böyle bir organizasyonun içinde olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Başta böylesi anlamlı bir organizasyon yaptığı için Başkan Harmancı’ya teşekkür eden Hamidi gönüllü katkı koyan tüm spor okullarına da teşekkür etti.
Sağlık Üst Kurulu Kararları çerçevesinde alınan tedbirler ile gerçekleştirilen etkinliğe girişte aşı kartı, PCR ve/veya Antijen test sonucu kontrol edildi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag