Haspolat’a önemli yatırım

Lefkoşa Maratonu’nda heyecan da kayıtlar da artıyor
17 Ekim 2017
Lefkoşa’da sinema ile müziğin buluştuğu gece
19 Ekim 2017

Haspolat’a önemli yatırım

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) planlı şekilde yürüttüğü altyapı yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Haspolat’a düzenli su verilmesini sağlayacak “Haspolat Köyü İçme Suyu Şebekesi Yenileme Projesi’nde ihale süreci tamamlanırken, imzalar önceki gün atıldı.

Yaklaşık 1,5 kilometrelik bir güzergâhı kapsayan, 160 mm’lik Hdpe boru döşenmesi ve bağlantılarının yapılmasını içeren ihalenin maliyeti 200 bin TL olarak açıklanırken, finansman LTB’nin öz kaynakları ile sağlanıyor.

İhalenin tamamlanması ile başta Haspolat olmak üzere, bölgedeki okullar ve üniversiteye düzenli su verilmesi sağlanacak.

 

Başkan Harmancı: Özelleştirme baskısına rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından imzalar LTB adına Başkan Mehmet Harmancı ile ihaleyi kazanan Demko Kum Çakıl ve Asfalt Şirketi adına direktör Mustafa Denyalı tarafından atıldı.

Başkan Harmancı yaptığı açıklamada Haspolat’ta var olan su problemine önemli ölçüde rahatlama getirecek proje sayesinde Türkiye’den gelen suyun daha rahat kullanımının sağlanacağını ifade etti.

Kendi özkaynakları ile daha önce Öğretmenler Caddesi kısmi ana isale hattı yenilemesi projelerini gerçekleştirdiğini anımsatan Başkan Harmancı, “Özelleştirme baskısı altında olmamıza rağmen, insanımızın suya daha rahat ulaşması ve kaçakların azaltılması adına yatırımlarımız sürmektedir” ifadesini kullandı

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi