Haspolat Arıtma Tesisleri eğitime de katkı yapıyor

LEFKOŞA TÜRK BELEDİYESİ TEKLİF KABULÜ
28 Nisan 2016
Lefkoşa Belediye Pazarı’nda kentsel dönüşüm sergisi açıldı
9 Mayıs 2016

Haspolat Arıtma Tesisleri eğitime de katkı yapıyor

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait Yeni Haspolat Atık Su Arıtma Tesisi atık suların toplanıp arıtılması işlemi yanısıra eğitime de katkıda bulunuyor. Çeşitli dönemlerde gerek ilköğretim gerek orta öğretim gerekse üniversitelerden öğrecileri ağırlayan Haspolat Atık Su Arıtma Tesisi geçtiğimiz hafta Haspolat Meslek Lisesi Tesisat ve İklimlendirme Bölümü öğrencilerini bu hafta da Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencilerini ağırladı. Haspolat Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencileri gözlem gezisi sırasında LTB ve Tesis yetkililerinden tesisin çalışma sistemi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

haspolat 5

Günlük 30 bin metreküp evsel atık suyu arıtma kapasitesi var
Belediye yetkilileri günlük 30 bin metreküp evsel atık suyu ve 1000 metreküp evsel vidanjör suyunu arıtacak kapasiteye sahip tesisin şu anda Lefkoşa’nın Türk ve Rum taraflarından gelen atık suları arıttığını belirterek Tesis’te dünyadaki atık su arıtma tesislerinin kullandığı en ileri teknoloji olan membran sisteminin uygulandığını işaret ettiler. Yetkililer arıtılmış su kalitesinin KKTC Çevre Yasaları ve AB Standartları’nı karşılayacak nitelikte olduğu belirtilerek, Tesis’ten çıkan atık çamurun ise tekrar işlemden geçirilerek tesisin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 20’sinin karşılanmasında kullanılacağını ifade ettiler.

lapta 3

lapta 1

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi