Haşereyle Kültürel Mücadele

ltblogo
Amber Su’nun tahlil sonuçları temiz
17 Nisan 2014
17 Nisan 2014
17 Nisan 2014

Haşereyle Kültürel Mücadele

ltblogo

ltblogo

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) haşereyle mücadele konusunda, ortaokullara yönelik eğitim vermeye başladı.

LTB Çevre ve İlaçlama Şubesi tarafından, ortaokullara yönelik “haşereyle mücadele” eğitimi, çarşamba günü Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda başladı. LTB Çevre ve İlaçlama Şube Amiri Veteriner Hekim Erkut Derviş Özgöray tarafından verilen eğitim, Veteriner Hekim Şafak Alibaba’nın Bayraktar Ortaokulu’nda verdiği eğitimle devam etti.

Çevre ve İlaçlama Şubesi tarafından kültürel mücadele kapsamında okullara yönelik eğitim programında, ilkokullara yönelik başlatılan eğitim çalışmaları 2013’de tamamlandı. Eğitim programının devamı olarak ortaokullara yönelik devam eden haşere ile mücadele eğitimlerinde amaç, gelecek nesilleri haşere ile mücadele konusunda bilinçlendirmek.

Fellahoğlu: “Kimyasal mücadeleyi durdurduk”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu halk sağlığının herşeyden önemli olduğunu, sineklere karşı kimyasal mücadelenin durdurulduğunu ve yalnızca çevre dostu yöntemlerle mücadeleye devam edildiğini söyledi. Haşere ile mücadele konusunda verilen eğitimlerin, kültürel mücadele kapsamında değerlendirildiğini belirten Fellahoğlu, halka ve özellikle gençlere yönelik bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi