Harmancı: “Özgür çocuklar, sorgulayan yetişkinlere açılan kapı demektir”

LTB’den eğitime katkı
18 Kasım 2016
2 Asfalt ihalesi imzalandı
22 Kasım 2016

Harmancı: “Özgür çocuklar, sorgulayan yetişkinlere açılan kapı demektir”

foto-1

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Telsim sponsorluğunda, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla 21 Kasım Pazartesi günü bölge ilkokullarından öğrencilerin katılımıyla Lefkoşa Kumsal Park’ta farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın da katıldığı etkinlikte hem Çocuk Hakları Sözleşmesi çocuklar tarafından okundu hem de LTB ile Telsim arasında çocuk hakları kitapçığı dağıtımına yönelik bir de protokol imzalandı. Gün dolayısıyla yapılan konuşmalarda çocuk haklarının önemine vurgu yaptı.Etkinlikte öğrenciler çocuk haklarıyla ilgili taleplerini dile getiren çeşitli gösteriler sundu ve oyunlar oynadı. LTB Orkestrası müzikleriyle, Oytun Andaç da illizyon gösterisi ile çocukları coşturdu.

dsc_0235-min

Tanpınar: “Çocuklar Olmazsa Olmazımızdır”
Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Telsim olarak sosyal sorumluluk projelerinde çocuklara önem verdiklerini söyledi.“Çocuklar olmazsa olmazımızdır” diyen Tanpınar, çocuklara temiz bir dünya bırakmanın önemine işaret etti. Tanpınar, çocuklara temiz bir dünya yaratmak için “ellerinden geleni yapacaklarını” belirtti.

Harmancı : “Çocuk Hakları Gözetilmeli”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, çocukların haklarının büyükler tarafından gözetilmesi gerektiğini söyleyerek, çocukların özgür olmasının önemine vurgu yaptı. Başkan Harmancı, “Özgür çocuklar, sorgulayan yetişkinlere açılan kapı demektir” dedi.
Dünyada zor koşullarda yaşayan, savaşa gönderilen, evlendirilen çocuklar bulunduğunu söyleyen Harmancı, Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne uyulması gerektiğini vurguladı. Çocukların, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin ihlal edilmesine itiraz hakkı olması gerektiğini dile getiren Harmancı, dünyada bunun üç ülkede uygulanmakta olduğunu belirtti.

dsc_0142-min

dsc_0222-min

dsc_0122-min

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi