Harmancı: “Karşılıklı diyalog içerisinde sorunların çözülmesi taraftarıyız”

Festival’de evsahibi LBT sahne aldı
27 Eylül 2016
Entropi Sahne “Yastık Adam” ile ülkemizde ilk kez sahne aldı
28 Eylül 2016

Harmancı: “Karşılıklı diyalog içerisinde sorunların çözülmesi taraftarıyız”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı bugün (27-09-16) Haspolat’daki WTE tesisini ziyaret ederek, tesiste devam eden grevle ilgili olarak taraflardan bilgi aldı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LTB’nin sahibi olduğu ancak işletme hakkını başkasına devrettiği bir tesiste sorunların diyalog yolu ile çözülmesi taraftarı olduklarını söyledi. Lefkoşa Halkına zarar vermeden her iki tarafının bir önce masaya gelerek uzlaşıya varmasının gerekliliğine vurgu yapan Harmancı, tarafları sağduyuya davet etti.
foto-2

“LTB olarak sorunun iyi niyetli çözümünden yanayız”
Çalışma Bakanlığını da arabulucu olmaya davet eden Harmancı, “Çalışma Bakanlığı’nın bu konuda olumlu bir rol üstlenmesini ve çalışanlarla işveren arasında arabulucu olmasını arzu ediyoruz.Hiç kimsenin burada yaşanan sıkıntılardan mağdur olmasını istemiyoruz” dedi. LTB olarak sorunun iyi niyetli çözümünden yanayız diyen Harmancı, “Hedifimiz bu diyalog kapısını grev süresince kapatmadan bir orta yol bulunmasına katkı sağlamak ve tesisin Lefkoşalı’ya rahatsızlık vermeyecek şekilde çalışmasının devamlılığını korumak” ifadelerini kullandı. WTE Şirket yetkilileri ile DEV-İŞ üyeleri de LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya duyarlılığından ötürü teşekkür etti.

foto-1

 

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi