fbpx
Bülent Ecevit Lisesi bu yıl da Paylaşımı Artırdı
12 Aralık 2018
LBO’dan Bandabuliya Sahnesi’nde Rock Rüzgarı
13 Aralık 2018

Halk Müziği Korosu’ndan Türk filmlerine yolculuk

Lefkoşa Belediye Orkestrası Halk Müziği Korosu, dün akşam yine çok başarılı bir konser performansına imza attı. ‘Türkü Türkü Filmlerimiz’ isimli konserde Yeşilçam’ın unutulmaz film müzikleri yanında son dönemlere damga vuran başarılı filmlerin müzikleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Hasibe Aksaç’ın şef, Arkın Sayar’ın konuk solist olarak yer aldığı geceye ilgi oldukça yoğun oldu. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve bazı meclis üyeleri konseri takip edenler arasında yer aldı.

Türk sinemasına damga vuran parçalar başarılı şekilde yorumlandı

Konserde‘Selvi Boylum, Al Yazmalım’, ‘’Bağa Girdim Bağ Budanmış’, ‘Fırat’, ‘Entarisi Dum Dum Yar’ gibi müzik dünyasına mal olmuş birçok eser başarılı şekilde yorumlandı. Gecede ayrıca Şükran Topaloğlu, Hülya Altuntaş, Fatma Elmas,Hüseyin Günerhan, Burcu Kasapoğlu, Mustafa Dülger, Filiz Y.Atış, Nasuh Eken ve Burak Muhtar seslendirdikleri parçalarla büyük beğeni topladılar.

Konuk solist Arkın Sayar’ın eşi Serap Sayar ile birlikte seslendirdiği ‘Hasretinle Yandı Gönlüm’ düeti de geceye renk katan diğer bir performans oldu.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag