Halk dansları ekipleri LTB’deydi

LTB’de idare ve personel ihtiyaçlı çocuklar için elele verdi
11 Eylül 2015
Müzikler Taşkınköy’ü canlandırdı
15 Eylül 2015

Halk dansları ekipleri LTB’deydi

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı 7.Uluslararası Göçmenköy-Taşkınköy Kültür Sanat Festivali için ülkemize gelen İstanbul Yeditepe Folklor ve Eğitim Merkezi GSK ile Gümüşhane Hanede Dans Topluluğu ile festivalin ev sahibi Göçmenköy Taşkınköy Kültür Derneği(GÖÇ-TAŞ) yöneticilerini kabul etti. 9-12 Eylül tarihleri arasından Göçmenköy’de çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerle devam eden Festival için ülkemizde bulunan ekipler LTB’yi ziyaret etmekten duydukları mutluluğu dile getirirken Başkan Harmancı’ya çeşitli hediyeler de takdim ettiler.

Harmancı: “Festivaller kültürlerin birbirini tanıması için önemli”

Başkan Harmancı da festivallerin kültürlerin birbirlerini tanıması için çok önemli olduğunu belirterek konuk halk dansları ekiplerinin başkent Lefkoşa’da olmalarından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Harmancı da ekiplere LTB amblemli hediyeler takdim etti.

Piyale: “LTB’ye katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz”

GÖÇ-TAŞ Başkanı Salim Piyale ile Türkiye’den ve Kuzey Kıbrıs’tan çeşitli halk dansları ekiplerinin gösterileri ve müzik gruplarının performanslarıyla 9 Eylül Çarşamba günden itibaren Göçmenköy bölgesinde kültürle, sanatla dolu günler yaşamakta olduklarını belirterek katkılarından dolayı LTB’ye ve Başkan Harmancı’ya teşekkür etti.

Halk dansları ekipleri LTB’deydi3

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi