Fidanlar daha yeşil bir Taşkınköy için dikildi

yaya engel
Yayalaştırma Projesine bir destek de engellilerden
23 Aralık 2013
otomobil
Fellahoğlu klasik otomobilcileri kabul etti
23 Aralık 2013

Fidanlar daha yeşil bir Taşkınköy için dikildi

fidan

fidanLefkoşa Türk Belediyesi’nin şehrin yeşilleştirilmesi adına çeşitli kuruluşlarla sürdürdüğü işbirliklerine bir yenisi daha eklendi. Başkent’in en çok nüfus barındıran bölgesi olan Taşkınköy’de bir park alanına yeni fidanlar dikilerek, bölgenin ağaçlandırılması adına güzel bi adım daha atılmış oldu. Necati Taşkın İlkokulu İzci Kolu’ndan çocukların ve velilerin katıldığı anlamlı etkinlikte ilgili park alanına yeni fidanlar dikildi.

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizliklioğlu, Park Bahçeler Şube Amiri Ferdiye Sav yanında ilgili şube personelleri ve izci liderleri Kadriye Cenkler, Hacer Çapkın, Şebnem Dağdelen’in katıldığı fidan dikimi ile park alanı daha da güzel bir görünüme kavuşturuldu.

Etkinlik öncesinde kısa bir konuşma yapan izci lideri Kadriye Cenkler, ekilecek fidanların her hafta çocuklar tarafından bakımının ve sulanmasının sağlanacağını ifade ederken, gelecek yıla tüm fidanların büyümüş halde olacağının sözünü verdi.

Fellahoğlu: Şatafatlı iş değil, kalıcı iş yapıyoruz

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu ise şatafatlı işler yapacak durumlarının olmadığını ifade ederek, daha anlamlı ve kalıcı işler yapmayı tercih ettiklerini vurguladı. Fellahoğlu, çocukların fidan dikme isteğinin çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, bu mesajın topluma en iyi şekilde yayılmasını arzu etti. Kalıcı bir çalışma yapıldığını ifade eden Fellahoğlu, ekilen fidanların büyüyerek bölgenin yeşillenmesine fayda sağlayacağını vurguladı.

Konuşmaların ardından çocuklar ve velileri, şube çalışanlarının yardımları ile kendi isimlerini taşıyan fidanların dikimini gerçekleştirdi.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi