fbpx
Lefkoşa’da altyapı için önemli adım
6 Eylül 2013
ltblogo
Altyapı için önemli adım
9 Eylül 2013

Festival’de alkış yağmuru sürüyor

tiyatro

tiyatro

İstanbul Şehir Tiyatroları’nın “Zengin Mutfağı” oyunu tiyatroseverlerin beğenisini kazandı
Festival’de alkış yağmuru sürüyor

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) tarafından düzenlenen 11.Kıbrıs Tiyatro Festivali dün(5 Eylül Perşembe)akşam İstanbul Şehir Tiyatroları’nın “Zengin Mutfağı” oyunu ile devam etti. Festivalin ikinci oyunu olan “Zengin Mutfağı” tiyatroseverlerin beğenisini kazanarak dakikalarca ayakta alkışlandı. Vasıf Öngören’in yazdığı ve Aslı Öngören’in yönettiği iki perdelik oyun öncesinde LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu,İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Hilmi Zafer Şahin’e festivalin plaketini takdim etti.
Fellahoğlu: “Sanatsal-kültürel desteği için Kadir Topbaş’a ve Şehir Tiyatroları’na teşekkürler”
LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu yıllardır LTB ile sanatsal ve kültürel işbirliğini sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Şehir Tiyatroları’na çok teşekkür ederek bu işbirliğinin daha yıllarca sürmesini arzu ettiklerini söyledi. Fellahoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da bu işbirliğine koyduğu katkı ve destekten dolayı teşekkür etti.
Ersoy: “İstanbul ve Lefkoşa iki kardeş tiyatro”
Festival Komitesi Başkanı Yaşar Ersoy, LBT ile İstanbul Şehir Tiyatroları’nın kardeş iki tiyatro olduğunu ve yıllardır eşitlik ve saygı temelinde işbirliğini sürdürdüğünü kaydetti. İstanbul Şehir Tiyatroları’nın yıllardır festivale değerli oyunlarıyla önemli bir katkı koyduğunu belirten Ersoy, bu işbirliğinde payı olan herkese teşekkür etti.
Şahin “Bu festivalde olmaktan kıvanç ve onur duyuyoruz”
İstanbul Şehir Tiyatroları Müdürü Hilmi Zafer Şahin ise Kıbrıs Türk Tiyatro ile Türk Tiyatrosu’nun tarıhten gelen bir yakınlıkları olduğunu ifade ederek pek çok usta tiytrocunun Kıbrıs’a gelerek Kıbrıs’ta tiyatronun temellerinin atılmasına ciddi katkılar koyduğunu belirtti. Kıbrıs’ta ve Tiyatro Festivali’nde olmaktan kıvanç ve onur duyduklarını dile getiren Şahin, festival komitesine de bu fırsatı yaratarak İstanbul Şehir Tiyatroları’nı Kıbrıslı tiyatroseverlerle buluşturduğu için teşekkür etti.
Salonda “Her yer Taksim her yer direniş” sesleri
Oyunun sonlarına doğru oyunculardan birinin sahnedeki rolü gereği faşizm hakkında söylediği sözlerin üzerine bazı seyirciler de “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı attı.

Oyun sonrasında tüm ekip adına Yönetmen Aslı Öngören’e de plaket takdim edildi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag