fbpx
Çarşı Alışveriş Günleri
18 Eylül 2013
Kadriye Kenter ayakta alkışlandı
19 Eylül 2013

Fellahoğlu Fransa yolcusu

baskan1

baskan1

Dış ilişkiler alanında mevcut üyeliklerini güçlendirmek adına çalışmalarını sürdüren Lefkoşa Türk Belediyesi, üyesi olduğu Mayors for Peace örgütü tarafından düzenlenecek konferansa katılıyor.

Fransa’nın Marsilya şehrinde düzenlenecek Barış İçin Akdeniz Şehirleri Konferansı’na (Mediterranean Cities for Peace Conference) katılmak üzere Başkan Kadri Fellahoğlu bu akşam (18 Eylül Çarşamba) adadan ayrılıyor. Fellahoğlu’na meclis üyesi Özmen Birinci ile bir belediye görevlisi eşlik edecek.

LTB’nin mali açıdan zorda olması nedeni ile bu önemli konferans ile ilgili tüm ulaşım ve konaklama masrafları Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda karşılanacak.

Konferans 2 gün sürecek

Bu akşam adadan ayrılacak Fellahoğlu 19-21 Eylül tarihlerinde düzenlenecek konferansın tamamlanmasının ardından aynı gün yurda dönecek.

Mayors For Peace Başkanı Daniel Fontaine tarafından davet alan Fellahoğlu’nun da yer alacağı konferansta ‘Nükleer Silahların Yayılımının Önlenmesi’ ve ‘Akdeniz Bölgesi Etrafındaki Nükleer Risklerin Önlenmesi’ konuları işlenecek.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag