fbpx
LTB, Lefkoşa’nın ilk “Yeşil Balkon”larını belirledi
10 Haziran 2019
LTB Ortaköy Futbol Okulu 17 Haziran’da sahada
11 Haziran 2019

Engelsiz yürekler hem renklere hem hayata dokundu

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Engellemeyen Lefkoşa Birimi ve Kültür Dairesi’nin Engelliler Haftası nedeniyle LTB Sanat Parkı’nda ortaklaşa düzenlediği “Engelsiz Resim Şöleni”nde çizilen resimler Bandabuliya Sahnesi’nde sergilendi.“Renklere Dokunduk” isimli sergiye LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, bazı LTB Belediye meclis üyeleri, davetliler ve sanatseverler katıldı. Gecede Lefkoşa Belediye Orkestrası da müzik dinletisi sundu. Sergide ÖZEV, Algım Özel Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, Özgür Adımlar Özel Eğitim Merkezi, Armel Özel Eğitim Merkezi, Necati Taşkın İlkokulu ve Atatürk İlkokulu’ndan öğrencilerin resimleri sergilendi.

Meral Akıncı: “Onlar sadece kağıt üzerindeki renklere değil, hayatın her alanına dokunuyorlar”
Etkinlikte bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, özel eğitim alan çocukları renklere dokundurduklarını, güzel bir etkinlik içerisinde eğlendirdiklerini ifade ederek, “Onlar sadece kağıt üzerindeki renklere değil, hayatın her alanına dokunuyorlar. Bu dokunuşlarını çoğunlukla fark etmiyoruz, onlara o olanakları tanımıyor, o fırsatları vermiyoruz. Fırsatları tanıyalım” dedi.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya hem bu alandaki aktiviteleri hayata geçiren bir birim oluşturduğu, hem de ilk görev döneminde belediye meclis üyesi olarak Çelen Çağansoy’u yanına alması nedeni ile teşekkür eden Akıncı, Çağansoy’un ikinci kez en yüksek oyu alarak meclis üyesi seçilmesinin bu alandaki başarısını ortaya koyduğunu aktardı.

Başkan Harmancı: “Kaynaştırmanın ne kadar önemli olduğunun bu etkinlikle daha iyi gördük”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı konuşmasında kaynaştırmanın ne kadar önemli olduğunun bu etkinlikle daha iyi görüldüğünü belirterek, farklı etkinlikler ile bu uygulamayı yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Özel eğitime gönül vermiş insanlar, Engellemeyen Lefkoşa Birimi çalışanları ve belediye meclis üyeleri ile seviyeyi daha da yukarıya çekmek istediklerini ifade eden Başkan Harmancı her etkinliklerinde ve çalışmalarında yanlarında olan, kendilerine güç veren Meral Akıncı’ya da teşekkür ederek, sözlerini “Özel gereksinimli bireylerimiz hem renklere hem hayata dokunuyorlar” diyerek tamamladı.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag