Engellilere doğru yaklaşım konuşuldu

Lefkoşalılar LTB-Telsim işbirliğinde güzel bir gün geçirdi
13 Şubat 2016
Harmancı: “Lefkoşa Gönüllüleri İnsiyatifi” ile işbirliğine hazırız”
15 Şubat 2016

Engellilere doğru yaklaşım konuşuldu

Engellilere Doğru Yaklaşım Eğitimi

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) personele yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Bu dönemde oluşturulan Engellemeyen Lefkoşa Komisyonu ve belediye bünyesinde kurulan Engellemeyen Lefkoşa Birimi ile sosyal belediyecilik ilkeleri çerçevesinde özel gereksinimli bireylerle ilgili çalışmalar sürdüren LTB bir yandan da bu konuda personellerini eğitmeyi sürdürüyor. Bu eğitim programı kapsamında Baraka Aktivisti ve öğretim üyesi Psk.Dr.Fatih Bayraktar belediye çalışanlarına yönelik “Engellilere Yönelik Zorbalık-Farkındamıyız?” başlıklı bir seminer verdi. Seminere LTB Meclis Üyesi ve Engellemeyen Lefkoşa Komisyonu Başkanı Çelen Çağansoy da katıldı.
Devlet,belediyeler  ve yurttaşların yapması gerekenler aktarıldı
Devletin,belediyelerin ve yurttaşların engellilerle ilgili günlük yaşamda ve pratik olarak yapması gerekenlerin aktarıldığı seminerde zihinsel ve fiziksel engelli bireylerin başarı hikayelerine de yer verildi. Seminer engellilere yönelik empatiyi artıracak küçük bir çalıştayla sona erdi.

Engellilere Doğru Yaklaşım Eğitimi

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi