fbpx
Harmancı: “Yerel yönetimler STÖ ile birlikte daha iyi hizmet verir”
12 Ağustos 2015
Lefkoşa’da tüm evlere girildi
15 Ağustos 2015

Elde edilecek gelir hastane ihtiyaçları için kullanılacak

Yeşil Barış Hareketi’nin (YBH) başlattığı “Teneke Çocuk Projesi kapsamında, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile YBH işbirliğinde başkent sınırları dahilinde toplanan ve satışa sunulan alüminyum atıklar bugün en uygun teklifi veren K Tunalı Hurdacılık LTD’e teslim edildi.

LTB’nin Sanayi Bölgesi’ndeki atölyelerinde toplanan atıkların teslimine LTB Başkanı Mehmet Harmancı, YBH Başkanı Doğan Sahir, Teneke Çocuk ekibi üyeleri ile K Tunalı Hurdacılık LTD Direktörü Murat Cihan katıldı.

Sahir

YBH Başkanı Doğan Sahir, aleminyum meşrubat kutularının ülkemizde atık olarak hiçbir değer görmediğini belirterek “Teneke Çocuk Projesi” ile ülkedeki atıkların azaltılmasına katkı koymak için yola çıktıklarını söyledi.İlk kez Lefkoşa’da başlatılan çalışmanın diğer bölgelerde devam etmekte olduğunun altını çizen Sahir, belediyelerin de projelerine önemli katkılarda bulunduğunu belirtti. Lefkoşa Bölgesi çalışmalarını, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve belediye çalışanlarının katkıları ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Sahir, Başkan Harmancı’ya teşekkür etti.Atıkların satışından elde edilecek gelir ile hastanelere katkıda bulunmak istediklerini belirten Sahir, meşrubat kutularının çöp olmadığını, değerlendirilebileceğini söyledi. Sahir, bu konuda duyarlı olunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Elde edilecek gelir  hastane ihtiyaçları için kullanılacak2

Harmancı

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, atık miktarlarının azaltılmasının kentlerin en önemli sorunu olan çöp sorununu bitirmeye yarayacak önemli bir gelişim olacağını söyledi.Teneke Çocuk Projesi ile hem toplumsal bir farkındalık hem de bir gelir sağlandığını bunun da insanları teşvik edeceğini kaydeden Harmancı, söz konusu projenin LTB’nin ileride gerçekleştireceği projelere örnek teşkil edeceğini önemle vurguladı.

LTB Temizlik Şubesi çalışanları ile Teneke Çocuk ekibinin özverili çalışmaları sonucunda alüminyum atıkların toplandığını ifade eden Harmancı, projeye destek vermek isteyen Lefkoşalıların da

teneke kutuları evlerinde biriktirip, Teneke Çocuk İstasyonlarına atabileceğini söyledi.

Önümüzdeki yıllarda plastik maddeler ve farklı tür atıklar için de projeler gerçekleştirmek istediklerine vurgu yapan Harmancı, “Teneke Çocuk Projesi”ne katkı koymaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Harmancı, projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan YBH Başkanı Doğan Sahir ve ekibine teşekkür etti.

Cihan
K Tunalı Hurdacılık LTD Direktörü Murat Cihan ise yaptığı konuşmada projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile YBH Başkanı Doğan Sahir’e teşekkür ederek, bu tür projelerin devamının gelmesi temennisinde bulundu.

Elde edilecek gelir  hastane ihtiyaçları için kullanılacak3

Facebook Yorumları
Supportscreen tag