Ekinokok kontrolü

Meclis Toplantısı Video Görüntüleri
26 Haziran 2013
yamalama
Başkentte yollar yamalanıyor
26 Haziran 2013

Ekinokok kontrolü

Köpek ekinokok

Lefkoşa’da belediye sınırları içerisindeki rutin Ekinokok muayeneleri 1-4 Temmuz tarihleri arasında Hayvanları Koruma Derneği’nin ön bahçesinde yapılacak. Çevre, İlaçlama ve Mezbaha Şubesi, Fasıl 52 Köpekler Yasası uyarınca, köpeklerin ruhsatlandırılması zorunluluğu olduğunu, ruhsatsız köpek beslemenin suç olduğunu ve para cezası gerektirdiğini hatırlatarak köpeklerin ruhsatlandırılması için köpeği muayene eden hekimin hayvan sahibine verdiği sağlık karnesi ile önce Veteriner Dairesi’ne sonrada belediyeye gelerek ruhsat çıkartılması gerektiğini anımsattı. Hayatta insanların birlikte yaşadığı köpeklerin sağlığı için hekimlerin uyarıları ve parazit uygulamalarını aksatmamasını isteyen LTB bu yıl ruhsatlandırma işlerimlerinin bir noktada ve hızlıca tamamlanması için Hayvanları Koruma Derneği’nin ön bahçesini seçtiklerini belirttiler.        

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi