Dansa ‘Engel’ yok

LTB’den çocuklara yönelik kitaplık
14 Kasım 2016
LTB’den kadınlara yönelik ücretsiz kanser semineri
14 Kasım 2016

Dansa ‘Engel’ yok

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Engellemeyen Lefkoşa Birimi bünyesinde kurulan Engelsiz Dans Okulu, Studio 21 dansçıları eşliğinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2015 yılının Ekim ayında özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan engelsiz dans okulu, her geçen gün büyüyerek yoluna devam ediyor. Güncel üye sayısının 32 olduğu dans okulu Ekim 2015 – Ekim 2016 tarihleri arasında festivaller, özel günler ve okullarda sergiledikleri dans performanslarıyla izleyenlerden büyük takdir topladı.

5

Çalışmalarına kesintisiz olarak her Perşembe günü Bandabuliya içerisinde bulunan eski Toptancılar Hali’nde devam eden dans okulu, üyelerinin kendilerini özgür hissetmeleri ve yaratıcılıklarının ortaya çıkarılmasına yönelikte çeşitli aktiviteler yapıyor. Art Terapi yöntemi ile dans etmeyi öğrenen üyeler, zaman içerisinde müziğin ve dansın sihirli gücünü, grup çalışmasıyla birleştirerek maksimum sonucu aldı.

2

Rutin çalışmaların dışında dönem dönem ekstra çalışmalarda yapan dans okulu, Fransız sanatçı Benjamin Ned ile Ses Boyaması, İtalyan sanatçı Popi Pis ile (Hislerle Dans ve Meditasyon),  Biyo Danza Rum Sanatçısı Katia Konstantinov ile de Fitness çalışmaları yapıtı. Özel gereksinimli bireylere yönelik olan dans okulu için yurttaşlar 2285221 numaralı telefondan 1436 tuşlayarak bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirler.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi