Çocukların ürettiği eserler sergilendi

Seyirci ‘Beraat’ ettirdi
27 Eylül 2017
“Gülünç Karanlık” Oyunundan Önemli Mesajlar
29 Eylül 2017

Çocukların ürettiği eserler sergilendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) iş birliğinde düzenlenen yaz dönemi kurslarının sergisi dün akşam (27 Eylül Çarşamba) Başkent Sanat Merkezi’nde açıldı.

4 yaşından başlayarak farklı yaş gruplarına göre düzenlenen ve özel gereksinimli bireylerin de katıldığı kurslarda çocuklar sanatsal faaliyetlerin yanı sıra öğretici bilgiler eşliğinde keyifli zaman geçirdi. 2 ay boyunca farklı atölyelerde üretilen eserlerin sergilendiği gecede çocukların yaratıcı dünyası velileri tarafından beğeni ile izlendi.

Sergi açılışında kurslara katılan çocuklara da sertifikaları LTB Başkanı Mehmet Harmancı, meclis üyesi Çelen Çağansoy ve kurs eğitmenlerinden Ozan Özgenler tarafından verildi.

Gecede EMAA Başkanı Zehra Şonya bir konuşma yaparak, LTB ile iş birliklerinin devam ettiği ve dernek olarak bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Başkan Harmancı: Bağnazlığa karşı özgür ve düşünebilen insanlar yetiştirmeliyiz

LTB Başkanı Mehmet Harmancı ise konuşmasında sanatın aydın insan yaratmadaki önemine değinerek, bağnazlığın ve gericiliğin yükselişe geçtiği ve merkezinde olduğumuz bu coğrafyada özgürce düşünen, ifade eden bireyler yetiştirmenin ve sanatı yaşam felsefesi yapan toplum olmanın önemine işaret etti.

Kurslara katılımdaki ciddi artış yanında içerikteki farklılıklara da dikkat çeken Başkan Harmancı, özellikle üç boyutlu sanat atölyesi gibi kursların ufuk aydınlatan bir noktaya doğru gittiğini belirtti ve kursların kış aylarında da devam edecek olmasından duyduğu memnuniyeti diler getirdi.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi