fbpx
LTB’den “İklim Değişikliği ve Yerel Yönetimler” çalıştayı
23 Eylül 2016
Festival’de evsahibi LBT sahne aldı
27 Eylül 2016

Çocuklar bu okula bayıldı

14.Kıbrıs Tiyatro Festivali, birbirinden seçkin oyunların sunumu ile devam ediyor. Festival kapsamında 24 Eylül Cumartesi günü, çocuklara özel bir oyun sergilendi. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu (LBT) tarafından oynanan “Soytarılar Okulu” YDÜ AKKM’deki salonu tıklım tıklım dolduran çocukları kahkahalara boğarken, ailelerini de keyiflendirdi.

tiyatro-3

tiyatro-5

tiyatro-4

 

Tiyatro sevgisi aşıladı

“Soytarılar Okulu”, öğretmen Dr. Sinir ile öğrencileri Gülücük, Çimdik, Kuşkonmaz ve Kartopu’nun güldüren ders saatlerini anlatırken, oyuncuların başarılı performansı alkış aldı.

Friedrich Karl Waechter’in yazdığı, Yücel Erten tarafından Türkçeye çevrilen ve yönetmenliğini Hatice Tezcan’ın üstlendiği oyun, geleceğin bireylerine tiyatro tutkusu aşılama adına da önemli anlam taşıdı.

tiyatro-6

tiyatro-8

tiyatro-9

 

 

Sırada “Ev” oyunu var

Akgünler ana sponsorluğunda düzenlenen 14.Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde platin sponsorlar Cyprus XP Travel K.T Petrolleri, Avenue Cinemax, gümüş sponsor Lefkoşa Belediye Çalışanları Tasarruf Kooperatifi olurken Reisler Lojistik ve Cookies Bake Shop katkı koyan firmalar oldu. Festivalin iletişim sponsorluğunu ise Telsim şirketi yapıyor.

Festivalde sırada 26 Eylül Pazartesi gecesi LBT’nin sahneleyeceği Ev oyunu var.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag