Çocuklar daha yeşil bir Lefkoşa için fidan dikti

LTB, Çocuk ve Gençlik Meclisleri kuruyor
2 Şubat 2016
Yol Kapatma Duyurusu
5 Şubat 2016

Çocuklar daha yeşil bir Lefkoşa için fidan dikti

Parklarıyla,kaldırımlarıyla,refüj,çember ve adacıklarıyla daha yeşil bir Lefkoşa yaratmak için çalışmalarını sürdüren Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) bugün(5 Şubat Cuma) Birikim Anaokulu ile işbirliği içerisinde Taşkınköy’de bulunan Dr.Fazıl Küçük Parkı’na fidan dikti. Ağaç ve Orman Haftası dolayısıyla öğretmenleri eşliğinde Dr.Küçük Parkı’na gelen Birikim Anaokulu’nda eğitim gören minikler ektikleri fidanlarla hem küçük yaşlarda kazanılması gereken çevre bilincine sahip olacakları bir faaliyete katıldılar hem de özelde daha yeşil bir Dr.Fazıl Küçük Parkı genelde de daha yeşil bir Lefkoşa için güzel bir adım attılar. Okul yönetiminin yaparak ve yaşayarak öğrenelim prensibi eşliğinde birçok faaliyet gerçekleştiren çocuklar bu kez de LTB Park Bahçeler ve Trafik Aydınlatma Şubesi ekipleri ve ekipmaları yardımıyla gelecek kuşaklara ağaç olarak kalacak onlarca fidan diktiler.

DSC_0146
Mevsimlik çiçek ve fidan ekimi aralıksız olarak sürüyor
Çeşitli dönemlerde gerek STÖ’ler ve okullarla işbirliği içinde gerekse yalnız belediye olarak şehirde mevsimlik çiçek ve fidandan oluşan yeşillendirme çalışmalarını sürdüren LTB geçtiğimiz haftalarda da GAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nün işbirliğinde ve “Her Çocuk Bir Umut” kampanyası çerçevesinde Arabahmet İlkokulu 4. sınıf öğrencileriyle Surlariçi’nde bulunan Derviş Paşa Otoparkı’nda mevsimlik çiçek ekimi yapmıştı.

DSC_0130

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi