“Çevre ve atıkların geri dönüşümü konusunda çalışmalarımız sürecek”

LTB 1 Milyon TL’lik asfaltı tamamladı, yeni ihale süreci başlıyor
14 Ağustos 2017
LTB’den Görme ve İşitme Engellilere Yönelik Haber Bülteni 15/08/2017
15 Ağustos 2017

“Çevre ve atıkların geri dönüşümü konusunda çalışmalarımız sürecek”

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, göreve geldiği günden itibaren Yeşil Barış Hareketi ile iyi bir işbirliği kurulduğunu söyledi. LTB ile Yeşil Barış Hareketi arasında Teneke Çocuk Projesi ile başlayan işbirliğinin hem çevre hem de farkındalık yaratma açısından olumlu sonuçlar yaratarak devam ettiğini ifade eden Harmancı, projenin uygulanmasında en çok verim alınan şehrin Lefkoşa olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, Mimar Mehmet Vahip toplantı salonunda  LTB personeline yönelik olarak Umut Tenekeleri Projesi ile ilgili olarak eğitim verdi.

LTB Başkanı Harmancı
LTB Başkanı Mehmet Harmancı da eğitimin bir bölümüne katılarak kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Harmancı, LTB’nin teneke kutuların ardından plastik ürünler ve kompostla ilgili olarak da proje çalışmalarına başladığını belirterek,  Çevre Bakanlığı’nın, atıkların geri dönüşümü ile  ilgili olarak Güney’de mevcut işletmeler ile ortaklaşa iş yapılabilmesinin önünü açması gerektiğini söyledi.

LTB’nin Sanayi Bölgesi’nde yer alacak  kalıcı bir depolama yeri ile atıkların transferinin yapılabileceği bir proje hazırladığının da altını çizen Harmancı, bu alanda yapılan tüm çalışmaların ekonomik değere ulaşması halinde hem özel sektör hem de yerel yönetimlerin doğru işbirliği geliştirebileceğini söyledi.  Harmancı, Yeşil Barış Hareketi ile mevcut iş birliğini geliştirerek devam ettirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan sahir ise yaptığı konuşmada, LTB ile işbirliği içinde çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirterek LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teşekkür etti.

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi