Çalışmaların yarısı tamamlandı

6 Ocak 2016
6 Ocak 2016
LTB’den Reklamların Teşhiri ile ilgili uyarı
9 Ocak 2016

Çalışmaların yarısı tamamlandı

Cumhuriyet Parkı Ana İshale Hattı yenileniyor.

Başkentin altyapı çalışmalarını yeni yılda da sürdüren Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) ,Cumhuriyet Parkı Ana İshale Hattı’nı yeniliyor. Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti tarafından finanse edilen ve LTB Su Şubesi’nin kontrolünde Kayas Construction Ltd. tarafından yürütülen “Cumhuriyet Parkı Ana İshale Hattı Yenileme Projesi” çalışmaları aralıksız olarak sürüyor. 1 Ekim 2015’te imzalanan mukavele ile resmen başlayan ve 25 Kasım 2015’te kazılarına geçilen Proje 200 takvim gününde tamamlanacak.

1,1 km’lik hat yenileniyor
Yaklaşık olarak 1,1 kilometre uzunluğundaki hattın yenilemesi yapılan Proje’de 500 milimetre çapında düktil borular kullanılıyor. Uzun zamandır değişmemesinden dolayı eskiyen vezaman zaman da patlayan Lefkoşa’ya su sağlayan boruların bazı kısımlarının değiştirileceği projede hat yeni borularla yenileniyor. Çalışmaların yarısına gelinen Proje tamamlandığında bu hat üzerindeki su kaçaklarının da önüne geçilmiş olacak.

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi