fbpx
LBO’dan “Ebeveyn Katılımlı İnteraktif Müzik Atölyesi”
4 Eylül 2019
17. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde “Maraton” heyecanı yaşandı
5 Eylül 2019

Beyaz Yasemin belgesi için LTB’den “Gıda Güvenliği Eğitimi”

Ülkemizde yerel yönetimlerde bir ilk olarak Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) tarafından hayata geçirilen ve 6. dönemine başlayacak olan Beyaz Yasemin projesinde yeni dönem eğitim çalışmaları Gıda Mühendisleri Odası üyesi Saba Ahmed tarafından verildi. Yeni dönem eğitim çalışmasına Beyaz Yasemin belgesi için başvuruda bulunan işyerlerinin çalışanları yanısıra belge için başvuru yapmayıp gıda güvenliği konusunda bilgi edinmek isteyen restoran çalışanlarına da katıldı.

Projede Tarafsızlık İlkesi
Katılımın gönüllülük esasına dayandığı proje, tarafsızlık ilkesinin korunması amacıyla, ilgili sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde yürütülüyor ve verilen belgenin bir yıllık geçerlilik süresi oluyor.İşletme sahibi belgenin geçerlilik süresi tamamlandığında belge yenileme için tekrardan LTB Halk Sağlığı Şubesi’ne başvuru yapıyor.

Başkan Harmancı: “Yeni dönemde başvuruların arttığını görmek ne güzel”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı,6.dönemde başvuruların artmasının LTB açısından çok iyi bir gelişme olduğunu söyleyerek bunun hem işletmelerin hem de belediyenin standartlarını hep ileri bir seviyede tutmasına yardımcı olduğunu vurguladı.
Başkan Harmancı, “Bu belge bizim için de büyük bir sorumluluktur çünkü sizlerde çıkabilecek herhangi bir aksaklık aslında direk bizim sorumluluk alanımıza giriyor.  Bu belgeyle karşılıklı sorumluluk alıyoruz. Standartları yükseltmek anlamında bu belgeyi çok anlamlı buluyorum. Beyaz Yasemin markasını el birliği ile daha da yükseğe taşıyacağız.” dedi.

Beyaz Yasemin nedir?
Restoran ve kafe gibi iş yerlerinde yüksek hijyen koşulları ve hizmet standartlarına sahip, çevre kirliliği yaratmadan hizmet veren, özel gereksinimli birey erişimine müsait, çalışanlarına yönelik sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratan işletmelere verilen tescil belgesidir.

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag