Belgeler 29 Haziran’da törenle verilecek

Çocuk Halk dansları ekipleri Başkan Harmancı’yı ziyaret etti
24 Haziran 2016
İzmirli iş insanından LTB Haspolat Spor Okulu üyelerine destek
27 Haziran 2016

Belgeler 29 Haziran’da törenle verilecek

????????????????????????????????????

Lefkoşa Belediye sınırları içerisindeki restoran, cafe gibi işyerlerinde hijyen koşulları ve hizmet standartlarının yükseltilmesi adına Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB)tarafından 2015 yılı Ağustos ayında başlatılan “Beyaz Yasemin Projesi” ikinci aşama denetimlerinin tamamlanması üzerine, Değerlendirme Komisyonu toplanarak denetim sonuçlarını değerlendi. Belediye Başkanı Mehmet Harmancı başkanlığında yapılan toplantıya proje paydaşları Gıda Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile Sağlıklı Şeher Platformu katıldı. Yapılan değerlendirmenin sonucunda denetlenen restoranlardan 4 tanesi Beyaz Yasemin belgesini almaya hak kazandı. Belge almaya hak kazanan restoranlara belgeleri 29 Haziran Çarşamba günü saat 19:30’da Saçaklı Ev’de gerçekleştirilecek törenle takdim edilecek.
Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk olan Proje, Ağustos 2015’te start almıştı
Ülkemizde bir ilk olan 3 Ağustos 2015’te mutfak sorumluları, mutfak-servis çalışanlarına yönelik “Gıda Güvenliği” Eğitimi ile başlayan Projede Eylül 2015’de yapılan değerlendirmeler sonucunda ilk aşamada 7 restoran-cafe Beyaz Yasemin sertifikasını aldı.
15 Mart 2016’ta ikinci aşama başladı
Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Gıda Mühendisi Naile Soyel tarafından verilen “Gıda Güvenliği” Eğitimi ile başlayan 2.dönemde yine Beyaz Yasemin Değerlendirme Komisyonu tarafından yetkilendirilen uzman ekipler başvuruda bulunan restoran-cafelerde denetimlerde bulundu.
Res-Bir ile işbirliği
LTB 20 Nisan 2016 tarihinde de sektörün üst örgütü olarak Restoran İşletmecileri Birliği (Res-Bir) ile işbirliği protokolü imzalamıştı.

 

 

 

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi