Başkentte altyapı seferberliği

Lefkoşalılar Yeni Yıla LBO Konserleri ile girecek
26 Aralık 2015
LTB ekiplerinin çabası köpek ölümünü aydınlatacak
29 Aralık 2015

Başkentte altyapı seferberliği

LTB öz kayanaklarıyla yapılacak olan yağmur suyu ve kaldırım çalışmaları başladı.

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) şehrin altyapısıyla ilgili çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ihale sözleşmesi imzalanan“Kaldırım ve Yağmur Suyu Yapım İşleri Projesi” çalışmaları başladı. LTB’nin öz kaynaklarından karşılanacak olan proje çalışmaları ile şehrin 16 farklı noktasındaki altyapı sorunlarının çözümlenmesi hedefleniyor.

Widecity Construction & Development Limited’in yapımını üstlendiği altyapı çalışmaları 90 takvim gününde tamamlanacak. Aralıksız olarak sürdürülecek olan altyapı çalışmalarına Şehit Önay Mehmet Ali Sokak’ta (Şah Fırını önü) start verildi. Şah Fırını önünde ki kazı çalışmalarının tamlanmasının ardından, Gazeteci M. Remzi Okan Sokak ve Gazeteci Con Rifat Sokak’ta altyapı çalışmaları devam edecek. Projede daha sonra devam edecek iş programı şöyle: Yağmur Suyu-II. Selim Caddesi(Meclis Önü), Şht. Mustafa Mehmet Sokak, Kızılay Arkası Göçmen Evleri, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Yasemin Sokak (Hamitköy), Şht Üstgm. Mustafa Orhan Sokak, Armacon Sitesi (Ortaköy), Gazeteci Abdi İpekci Caddesi (Demokrasi Ortaokulu önü), Atatürk Caddesi (Hamitköy) Kaldırım-Barış Caddesi, Neşe Sokak (Hamitköy), Şht Gazeteci Hasan Caddesi, Hamitköy Çemberi Refüj Yapımı, 19. Sokak köpru yanı taş duvar yapımı

çalışma 1

Facebook Yorumları
0
Bağlanıyor
Lütfen bekleyiniz...
İletişime Geç

Çalışma saatleri dışında şikayetlerinizi iletmek için tıklayınız. .

Hoşgeldiniz

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08.30 – 13.30, Perşembe günleri 08.30 – 17.00 saatleri arasında şikayet, öneri ve görüşleriniz için canlı destek vermek için mesajlarınızı bekliyoruz..

Karşılıklı iletişim süreci boyunca lütfen sitemizden çıkış yapmayınız. Çıkış yapmamız halinde canlı destek kapatılmış olacaktır. Teşekkür ederiz.

* Adınız
Canlı Destek
Değerlendirme

Size daha iyi yardımcı olalım! Bize çekinmeden değerlendirme yapabilirsiniz.

Canlı destek ekibimiz size yardımcı olabildi mi?
Şikayet Sistemi