fbpx
Başkan Harmancı: “Lefkoşa büyük bir aşktır, şüphesiz güvendiniz ve bu parkın her bir metrekaresini siz yarattınız”
19 July 2022
Başkent Lefkoşa Kış Aylarına Hazırlanıyor
28 July 2022

Başkent Lefkoşa’da Bölgesel Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Nisan ayında başlattığı bölgesel temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında sokaklar ile kaldırımların temizliği yapılırken, yangın tehlikesi oluşturan aynı zamanda sinek, böcek ve yılan üremesine sebep olabilecek boş arsa ve arazilerin de temizliği yapılıyor.
11 Bölgede Temizlik Çalışması Tamamlandı, 4 Bölgede Çalışmalar Sürüyor
Çalışmalar, arazi temizliklerini yapan ekipler ile 2 traktör, 1 dozer, 2 kamyon 1 greyder ve çıkan atıkları kaldırmada görevlendirilen 2 çekirge ekibi tarafından yapılıyor. Ana caddelerin, bulvarların, bayram yerleri ve mezarlıkların temizliklerinin yanı sıra Surlariçi, Köşklüçiftlik, Kumsal, Çağlayan, Küçük Kaymaklı, Yenişehir, Taşkınköy, Gelibolu , Kızılay ,Ortaköy ve Hamitköy bölgelerinin temizliği tamamlandı.
Ağustos’un İlk Haftası Göçmenköy, Marmara ve Dumlupınar Temizleniyor
21 Temmuz itibarı ile Metehan bölgesinde temizlik çalışmalarına başlayan ekipler bu bölge temizlendikten sonra Ağustos ayı ilk haftası itibarı ile Göçmenköy, Marmara ve Dumlupınar ’da çalışmalarını sürdürecek.
Tertemiz Bir Lefkoşa için Sorumlulukla Çalışılıyor
Hava sıcaklıkların artması ile çalışma saatlerini günün ilk saatleri şeklinde düzenleyen LTB Temizlik Şubesi ekipleri, bu bölgelerin ardından kış aylarına hazırlık amacı ile ana cadde ve yolların temizliğinin yanı sıra Eylül ayında belediye sınırları içerisindeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında temizlik çalışmalarını tamamlayacak.

Facebook Yorumları
Ulaş Barış İle Aslı Astarı – Mehmet Harmancı ( 18.05.2022 )
18 May 2022
LTB ile Seyhan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
30 May 2022

Başkent Lefkoşa’da Bölgesel Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Nisan ayında Lefkoşa genelinde başlattığı bölgesel temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında sokaklar ile kaldırımların temizliği yapılırken, yangın tehlikesi oluşturan aynı zamanda sinek, böcek ve yılan üremesine sebep olabilecek boş arsa ve arazilerin de temizliği yapılıyor.

 

4 Bölgede Temizlik Çalışması Tamamlandı, 3 Bölgede Çalışmalar Sürüyor

Çalışmalar, arazi temizliklerini yapan 16 kişilik ekip  ile 2 traktör, 1 dozer, 2 kamyon ve çıkan atıkları kaldırmada görevlendirilen 2 çekirge ekibi tarafından yürütülmektedir. Ana caddelerin yanı sıra Surlariçi, Köşklüçiftlik, Kumsal ve Çağlayan bölgelerinin temizliği tamamlanırken Küçük Kaymaklı, Yenişehir ile Taşkınköy’de çalışmalar hafta sonu tamamlanacak.

 

Ortaköy, Gelibolu, Marmara, Kızılay ve Göçmenköy ile Bölgesel Temizlik Çalışmaları Devam Edecek

LTB Temizlik Şubesi’nden verilen bilgiye göre 30 Mayıs haftasında 1 ekip sırası ile Ortaköy, 1 ekip Marmara ile Gelibolu’da çalışmalarını sürdürecek.

 

Hava sıcaklıkların artması ile çalışma saatlerini günün ilk saatleri ile akşamüzeri şeklinde düzenleyen LTB Temizlik Şubesi, akşam üzeri de Kızılay ve Göçmenköy’de çalışacak. Ekipler bu bölgelerin ardından Metehan ve Dumlupınar’da temizlik çalışmalarını sürdürecek. Hamitköy ile Haspolat’ta bölgesel ot temizliği çalışmaları da devam ediyor.

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag