fbpx
Su Kesintisi Duyuru
24 Mayıs 2019
Başkan Harmancı Beşiktaş Taraftarları Derneği’ni kabul etti
27 Mayıs 2019

Başkanı Harmancı Kıbrıs Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü’nü kabul etti

????????????????????????????????????

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Taşkent Doğa Parkı bünyesindeki Kıbrıs Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü Diraktörü Kemal Basat’ı kabul etti.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı yabani flora ve faunanın birçok türlerinin ciddi biçimde tükenmekte olduğu ve bazılarının yok olma tehlikesine maruz olduğunu kaydederek, doğal yaşama alanlarının korunmasının, önemine işaret etti. LTB’de çalışmaların bu hassasiyetle yürüttüldüğünü ifade eden Başkan Harmancı her zamana iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

Kabulde Konuşan Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü Diraktörü Kemal Basat bugüne kadar yüzlerce hayvanın kurtarılıp doğaya bırakıldığını vurgulayarak Kıbrıs’ta yaban hayvanları adına yapılası gereken çok şey olduğunu söyledi. Yaban hayatı korunması konusundaki çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Basat bu anlamda LTB ile de iş birliği içerisinde çalışmalar yapmak istediklerini kaydetti. Basat ayrıca hasta, yaralı veya yardıma muhtaç bir doğa hayvanı bulunduğu zaman yurttaşların vakit kaybetmeden 1190 numaralı Yaban Hayat Destek Hattı’nı aramalarını rica etti.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag