fbpx
LTB Bayram sürecinde de yurttaşlara hizmet vermeye devam edecek
11 Mayıs 2021
ABD Büyükelçisi Garber, LTB Başkanı Harmancı’yı ziyaret etti
24 Mayıs 2021

Başkan Harmancı’dan özel eğitim kurumlarına ziyaret

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi, Rauf Raif Denktaş Görme Engelliler Özel Eğitim Okulu, Özgür Adımlar Özel Eğitim Merkezi, Elita Özel Eğitim Merkezi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Engelliler Spor Federasyonu, Algım Özel Eğitim Merkezi, Kıbrıs Türk Görmezler Derneği, Özel Eğitim Vakfı ile İz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek okul yetkilileri ile görüştü. Merkezde eğitim gören çocuklarla da sohbet eden Harmancı, okul yetkililerine zeytin fidanı hediye etti.

 “Ulaşım, Dolaşım, Erişim ve Sosyal Yaşama Katılım için iş birliğinde çalışmaya devam edeceğiz”

LTB Başkanı Harmancı ziyaretlerde, LTB’nin özel gereksinimli bireylere sunulan ulaşım hizmetinin yanı sıra, Yeni Dünya Engelsiz Aktivite Merkezi ve LTB’nin 2015 yılından beridir yaptığı faaliyetlerle  ilgili  görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, kurumlardan aldıkları geri dönüşleri de en kapsamlı şekilde değerlendireceklerini söyledi.

Engelliler Haftası’nda genelde istihdam problemi  ile ilgili mesajlar verildiğini, elbetteki  bireylerin ekonomik hayata katılımının da önemli olduğu kaydeden Harmancı, bununla beraber özel gereksinimli bireylerin sosyal hayata katılımı yönünde de neler yapılabileceğinin  irdelenmesi gerektiğini önemle vurguladı.

Özel eğitim kurumları ile iş birliklerini artırarak sürdüreceklerini kaydeden Başkan Harmancı, ziyaretler sonucunda hem özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarının daha bilinir hale gelmesinin sağlandığı hem de bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında yerel yönetimlerin yaptıklarının üstüne neler konulabileceği konusunda fikir sahibi olduklarını belirtti.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag