fbpx
Başkan Harmancı esnafın yeni yılını kutladı
2 Ocak 2017
Haber Dosyası – Mehmet Harmancı (05 Mayıs 2016)
3 Ocak 2017

Başkan Harmancı: “Yeni yılda barınak sorununu çözmeyi hedefliyoruz”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) sokak köpeklerinin kısırlaştırılması amacıyla Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği ile ikinci kez  işbirliği protokolü  imzaladı.
LTB sınırları dahilinde bulunan başıboş köpeklerin kısırlaştırılmasını öngören protokole LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Umut Sayılı imza koydu.
Başıboş köpeklerin çoğalmasını önlemek amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde kısırlaştırılan köpeklerin, operasyon sonrası bir haftalık dönemde bakımları yapılıp, her kısırlaştırılan köpeğe çip takıldıktan sonra, Veteriner Dairesi’ne LTB adına kayıtları yapılmakta.
Kayıtları yapılan köpekler daha sonra hayvan ve çevre sağlığına zarar veremeyecek şekilde uygun koşullara haiz bir yerde barındırılıp, sahiplendirme çalışmaları yapılmakta.

Başkan Harmancı: “Veteriner Hekimler Birliği üyelerine teşekkkür ederiz”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Veteriner Hekimler Birliği ile bir müddettir sürdürülen  işbirliğinden dolayı oldukça memnun olduğunu söyledi.
Veteriner Hekimler Birliği ile ilk protokolün 2015 yılının Kasım ayında imzalandığını hatırlatan Harmancı, söz konusu tarihten bugüne kadar geçen süreçte 100 sokak köpeğinin kısırlaştırıldığını belirtti.Projenin gerçekleşmesi adına yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği iki büyük organizasyon düzenlendiğini belirten Harmancı, yurttaşlara duyarlılıklarından dolayı bir kez daha teşekkür etti.
Projenin ikinci etabı için yeniden bir protokol imzalandığını kaydeden Harmancı, “Umarım projemizin ikinci etabını da başarı ile gerçekleştiririz” dedi. Bu seneki esas hedeflerinin  Çevre Dairesi’nin LTB’ye vereceğine dair söz verdiği barınak yerinin tahsisi  konusunun çözümlenip, biran önce çalışmalara başlanması olduğuna da vurgu yapan Harmancı,  Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği ile işbirliğinin uzun yıllar kurumsallaşarak devam etmesi temennisinde bulundu. LTB Başkanı Harmancı ayrıca projenin gerçekleşmesinde katkı koyan LTB çalışanlarının yanı sıra   Veteriner Hekimler Birliği üyelerine de teşekkür etti.

Sayılı: “LTB ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz”
Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Umut Sayılı, LTB ile birlikleri arasında ilk protokolün bir yıl önce imzalandığını belirterek, böyle anlamlı bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. LTB ile birlikleri arasındaki işbirliğinin uzun yıllar devam etmesi temennisinde bulunan Sayılı, ilerleyen süreçte barınak sorununun da ortadan kalkmasını umut ettiklerini söyledi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag