fbpx
Başkan Harmancı: “Hedef 3 bin olan akıllı su sayacı sayısını 6 bine çıkarmak”
2 Haziran 2017
1. Dereboyu Müzik Festivali
2 Haziran 2017

Başkan Harmancı Beyaz Yasemin Sertifikasına Sahip İş Yerlerini Ziyaret Ediyor

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı,  Beyaz Yasemin belgesi almaya hak kazanan iş yerlerine yönelik ziyaret başlattı. Başkan Harmancı bu çerçevede ilk ziyaretini Johny  Rockets’e gerçekleştirdi. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ziyaretinde, işletmenin projeye katılmasından ve sağlamış olduğu yüksek standartlardan dolayı Lefkoşalılar  adına  duyduğu memnuniyeti belirtti. LTB Müdür Muavini Levent Özverel ve projenin yürütülmesinde görev alan LTB Halk Sağlığı Şubesi çalışanlarının da katıldığı ziyarette yapılan çalışmalar değerlendirildi ve restoran yetkilileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

 Yerel Yönetimlerde İlk ve örnek uygulama: Beyaz Yasemin

LTB sınırlarındaki restoran ve kafe gibi iş yerlerinde hijyen koşulları ile hizmet standartlarının yükselten, çevre kirliliği yaratmadan hizmet veren, engelli erişimine müsait, otoparkı olan, çalışanlarına yönelik sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratan işletmeleri ödüllendirmek amacıyla başlatılan Beyaz Yasemin projesinde belge almaya hak kazanmış işletmeler Başkan Harmancı tarafından tek tek ziyaret edilmeye devam edecek..
Ülke yerel yönetimlerinde bir ilk ve örnek uygulama olan Beyaz Yasemin projesine iş yerlerinin katılımı gönüllülük esasına dayanmakta olup tarafsızlık ilkesinin korunması amacıyla, ilgili sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde yürütülmektedir.

 Dördüncü aşama başvuruları ise 15  Haziran’a kadar devam edecek.

Beyaz Yasemin’de dördüncü aşama denetimlerinin başladığı bugünlerde, projeye yeni başvurular da kabul ediliyor. Katılmak isteyen restoran ve kafelerin 15 Haziran’a kadar LTB Halk Sağlığı Şubesi’ne başvuru yapmaları gerekiyor

Facebook Yorumları
Supportscreen tag