fbpx
terminal
LTB, Lefkoşa Terminali’ne el attı
11 Temmuz 2013
Fellahoğlu Metehan’da halk ile buluştu
11 Temmuz 2013

“Basının gelişimi, toplumun ilerleyişinde önemlidir”

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu, 11 Temmuz Basın Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Fellahoğlu mesajında demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan basının gelişiminin toplumun ilerleyişinde önemli bir noktada bulunduğunu belirtti.

Basın kuruluşlarının halkın aydınlanması ve bilinçlenmesi adına çok önemli bir misyona sahip olduklarının altını çizen Fellahoğlu, nitelikli çalışanlar ve profesyonel yapılar içerisinde basının gelişiminin hızlanmasının herkesin yararına olacağını kaydetti.

“Basın emekçilerinin sıkıntıları görmezden gelinmemeli”

11 Temmuz Basın Günü’nde özellikle basın emekçilerinin yaşadıkları sıkıntıların da görmezden gelinmemesi gerektiğine vurgu yapan Fellahoğlu, basın sektörünün zincirini oluşturan basın çalışanlarının çok daha iyi şartlarda çalışması temennisinde bulundu.

Yazılı basının ardından radyo ve televizyonlarla genişleyen basın ağının son yıllarda internet gazeteciliği noktasında da ciddi gelişim kaydettiğini ifade eden Fellahoğlu, bu gelişimin bilgiye ulaşmada önemli bir ilerleme olduğunun altını çizdi.

“Basının gelişimi memnuniyet verici”

Basının gelişiminin memnuniyet verici olduğunu, doğru ilerleyiş noktasında devamının olması gerektiğine inandığını belirten Fellahoğlu, basın meslek ve ahlak ilkelerine bağlı kalan, objektif duruştan taviz vermeyen ve kamu yararını herşeyin ötesinde tutan bir anlayışın basın kuruluşları ve çalışanlarınca her zaman rehber edinilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Fellahoğlu sözlerinin sonunda tüm basın çalışanlarının 11 Temmuz Basın Günü’nü en içten dilekleri ile kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag