fbpx
Surlariçi hizmetlerin artmasından memnun
3 Nisan 2016
04 Nisan 2016
4 Nisan 2016

“Annem Ne Cesurmuş” isimli kitabın geliri Kadın Dayanışma Evi’ne

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı bugün  “Annem Ne Cesurmuş”isimli kitabın yazarı Sanem Koç’u kabul etti.
Koç
Kıbrıs Türk Kadınlarının ağzından sözlü tarihin yansıtıldığı kitapta 11 Kıbrıslı Türk Kadının hayat hikayesi yer alıyor. Aynı zamanda LTB Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi Personeli olan Sanem Koç 1 buçuk senede tamamlanan kitabının gelirinden LTB Kadın Dayanışma Evi’ne bağış yapılacağını belirtti. “Kadınlar ile yapılan bu çalışmadan yine kadınların fayda sağlayacak olmasından dolayı gurur duymaktayım” diyen Koç, yakın Kıbrıs Tarihinin fazla dile getirilmemiş tarafına da ışık tutmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Harmancı
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Sanem Koç’un  üzerinde fazla çalışma yapılmamış, kadın gözü ile Kıbrıs Tarihi’ni yansıtan  bu çalışmanın önemli bir  kaynak olduğunu ve bu konudaki eksikliği kapattığını söyledi.  Bu konudaki çalışmasından dolayı Sanem Koç ile gurur duyduğunu belirten Harmancı,  Kadın Dayanışma Evi’ne destek olmak amacı ile bir miktar kitap satın aldı.
Kitap tanıtımına tüm halk davet edildi
11 Kıbrıslı Türk Kadını ile yapılan röportajlardan oluşan kitap aynı zamanda o döneme ait Kıbrıs Türk Sosyal Kültürü’nü de yansıtmaktadır. Öteyandan kitabın tanıtımı ise 20 Nisan Çarşamba günü saat 19:00’da Saray Otel’de yapılacak.

 

 

Facebook Yorumları
Supportscreen tag