fbpx
vakif
LTB ile Vakıflar İdaresi işbirliği içinde hareket edecek
21 Ekim 2013
ltblogo
LTB’den Duyuru
22 Ekim 2013

“Ada” Başlıyor…

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği ve Tiyatro Festivali’nde büyük beğeni kazanan, “ADA” oyunu 1 Kasım Cuma akşamından itibaren gösterime başlıyor. ADA oyunu her Cuma ve Cumartesi saat 20.00 de Lefkoşa Belediye Tiyatrosu salonunda sunulacak.

Onurlu bir direnişin destanını sürükleyici, etkileyici bir şekilde anlatan ADA oyununu Athol Fugard yazdı, Yaşar Ersoy ise uyarlayıp yönetti. Oyunda Döndü Özata ve Özgür Oktay rol alıyor. Oyunun dramaturgisini Aliye Umanel, yönetmen yardımcılığını Umut Ersoy, dekor kostüm tasarımını Özlem Yetkili, ışık tasarımını Fırat Eseri, heykelleri Sevcan Çerkez, makyajını Bilay Özgök, dekor realizatörlüğünü ve sahne amirliğini Rıza Şen, ışık uygulamasını Mehmet Eseri, efekt uygulamasını, afiş ve bröşürünü Umut Ersoy, dekor işçiliğini Mehmet Demir yaptı.

“ADA” oyununda ülkelerinin bağımsızlığı ve özgürlüğü için mücadele veren ve bunun için hepse düşen iki kadının herşeye karşın direnişi anlatılıyor. Etkileyici, çarpıcı ve sürükleyici bir oyun olan ADA aynı zamanda politik, toplumsal ve kültürel sorumluluk taşıyan bir çağrı yapıyor. Ama herşeyden çok “Ben dünyaya kin değil, sevgi paylaşmaya geldim” diyen insanların onurlu direnişini yansıtıyor.

Biletler Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan temin edilmektedir.                          

Ayrıntılı bilgi 22 78 782 nolu telefondan alınabilir.

Facebook Yorumları
Supportscreen tag