fbpx
asfalts
LTB asfalt çalışmalarına devam ediyor
3 Mart 2014
Arasta’nın Yayalaştırılması Projesi’ne Destek
5 Mart 2014

3 bölge daha merkezi kanalizasyona bağlanacak

kanal

kanal

 

LTB’den 3 yeni altyapı yatırımı daha

Altyapı yatırımlarına ağırlık veren Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 2014 yılında 3 yeni bölgede daha kanalizasyon ihalesine çıkıyor. Taşkınköy,Kızılay ve Hamitköy Bölgeleri’ni yapılacak çalışmalarda “Taşkınköy-Sanayi II Etap Kanalizasyon Projesi”, “Kızılay I.Etap Kanalizasyon Projesi” ve “Hamitköy I.Etabından kalan Kanalizasyon Projesi” hayata geçirilecek. Her 3 proje de T.C.Yardım Heyeti Finansmanı ile gerçekleştirilecek.
Projeler sonucunda 260 hane daha merkezi kanalizasyona bağlanacak

En uygun zamanda ihaleye çıkılması için çalışmaların sürdüğü ve 180 takvim gününde tamamlanacak proje ile 260 hanedeki yaklaşık 1040 kişi merkezi kanalizasyona bağlanacak. 4 bin 200 metre ana hat kazısı yapılacak projede 530 metre basınçlı boru hattı döşenecek.

Fellahoğlu: “Normalleşme süreci sağlıklı ilerlerse Lefkoşa halkıda daha fazla hizmet alacak”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu 2014 yılının altyapı yatırımları açısından yoğun geçeceğini söyleyerek yapılan normalleşme çalışmaları sonucunda LTB’nin bundan sonra hizmet verebilme yeteneğinin arttırıldığını ifade etti. Asfalt, su, drenaj ve kanalizasyon gibi temel altyapı yatırımlarına öncelik verdiklerini dile getiren Fellahoğlu normalleşme sürecinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi ile de Lefkoşa halkına daha fazla hizmet götüreceklerinin altını çizdi. Şehrin altyapılarının hayata geçmesinde finansman katkısı koyan T.C Yardım Heyeti’ne de teşekkür eden Fellahoğlu,Türkiye Cumhuriyeri Büyükelçiliği ve Yardım Heyeti’nin desteğinin önemine dikkat çekti.  

Facebook Yorumları
Supportscreen tag